Dieta HashiFit

Sprawdź inne diety

HashiFit cropped

Przewlekłe autoimmunologiczne zapalenie tarczycy typu Hashimoto oraz wynikająca z niego niedoczynność tarczycy to obecnie powszechny problem zdrowotny, szczególnie wśród kobiet.

Nadwaga i otyłość, problem z utratą nadmiernej masy ciała, obrzęki wodne, sucha skóra, łamliwe paznokcie, słabe i przetłuszczające się włosy, a także wahania nastroju to najczęstsze dolegliwości, z którymi codziennie zmagają się chorzy na Hashimoto. Czy możliwe jest pokonane tych nieprzyjemności? Tak, podstawą terapii jest regulacja pracy tarczycy przy pomocy farmakoterapii oraz odpowiednio zbilansowanej diety!

Prawidłowo skomponowana dieta bazująca na żywności niskoprzetworzonej, bogatej w składniki odżywcze i wykazującej wysoki potencjał przeciwzapalny to klucz do sukcesu. Dlatego stworzyliśmy dla Was dietę HashiFit.

Dostępne kaloryczności: 1200, 1500, 1800, 2000, 2500 kcal

Cena zestawu próbnego już od: 45 zł (sprawdź szczegółowy cennik)

Dla kogo przeznaczona jest dieta?

Dieta przeznaczona jest dla osób zmagających się z niedoczynnością tarczycy i chorobą Hashimoto. Z diety mogą również skorzystać osoby zdrowe chcące wykluczyć gluten i laktozę, ograniczyć rośliny strączkowe, kapustne, a także zwiększyć podaż produktów o charakterze przeciwzapalnym.

Jak w praktyce wygląda dieta HashiFit?

Zadaniem diety w chorobie Hashimoto jest dostarczenie organizmowi odpowiednich składników odżywczych wykorzystywanych do syntezy hormonów tarczycy oraz unikanie produktów, które mogą ten proces zakłócić. Powyższe cechy oraz odpowiednio dopasowana wartość energetyczna diety to klucz do utraty nadmiernych kilogramów, poprawy stanu zdrowia i odzyskania dobrego samopoczucia.
W diecie HashiFit komponując posiłki wykorzystujemy produkty bezglutenowe, bezlaktozowe oraz charakteryzujące się niskim indeksem glikemicznym. W diecie zostały również ograniczone warzywa kapustne oraz nasiona roślin strączkowych. Głównym źródłem białka jest mięso, ryby i jaja. HashiFit to różnorodny sposób odżywiania bogaty w witaminy, składniki mineralne, żywność superfoods oraz składniki o charakterze przeciwzapalnym tj. nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, polifenole czy flawonoidy.

Jakie są korzyści diety HashiFit?

Dieta HashiFit odżywia organizm oraz wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu hormonalnego. Przy odpowiednio dobranej kaloryczności dieta HashiFit pozwoli odzyskać, a następnie utrzymać szczupłą sylwetkę, poprawić kondycję skóry, włosów i paznokci oraz cieszyć się dobrym samopoczuciem.

 

Aktualne menu

Sprawdź menu na cały tydzień